O NVR

BEZ PRZEMOCY można jeździć

Bez przemocy można trenować

Bez przemocy można startować

Bez przemocy można wygrywać.

Jeździectwo bez przemocy

CZYM JEST NONVIOLENT RIDING CZYLI JEŹDZIECTWO BEZ PRZEMOCY?

O naszej akcji i o pracy nad sobą w jeździectwie chcemy mówić głośno dlatego mamy dla Was szereg propozycji jak zostac promotorem Jeździectwa bez Przemocy – byc może jesteś osobą, której już coś podobnego przyszło do głowy, a bycmoże już coś robisz aby działac na rzecz tego aby jeździectwo wiązało się z łagodnością, spokojem, porozumieniem i przyjemnością zarówno dla konia jak i dla jeźdźca. 

Turkusowa opaska

Chcemy, żeby było nas widać, chcemy zmieniać jeździecki świat na lepszy...

Teraz już mamy odwagę. Chcemy, żeby było nas widać - niech TURKUSOWA OPASKA wyróżnia nas wszystkich - wszystkich tych, którym jeździectwo i jego atmosfera nie jest obojętna. 

Bezprzemocowa relacja

Nie raz nie mieliśmy odwagi wystarczająco dosadnie zwrócić uwagi komuś, kto "tłukł konia" - na zawodach, rozprężani... na co dzień. Nie raz nie zwróciliśmy uwagi trenerowi, który dosłownie znęcał się nad swoim uczniem. "A co ja się będę wtrącał? Nie mój koń, nie mój jeździec"

Bezprzemocowa relacja

NVR - dzięki modelowi NONVIOLENT RIDING będziemy wspólnie budowac świadomośc tego jak może wyglądac jeździectwo, tego jak poprawić jakość swojego jeździectwa, jak lepiej rozumieć się z koniem, jak lepiej rozpoznawać własne emocje, jak reagować, kiedy czujesz, że tracisz kontrolę.

Nie zgadzamy się ani na przemoc wobec koni, ani na przemoc wobec innych ludzi, którzy zajmują się jeździectwem.