KORNELIA MALINOWSKA

Jestem psycholożką pracującą konsultacyjnie czerpiąc z nurtu Terapii Skoncentrowanej na Emocjach oraz częściowo z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Wspieram dorosłych/młodzież/rodziców w pracy z własnymi trudnościami, wyrażaniem emocji, dbaniem o swoje potrzeby, oraz wchodzeniem w relacje. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi dlatego szczególnie ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami. Wspieram mamy i ojców, którzy wkraczają dopiero na drogę rodzicielstwa lub są rodzicami od dawna i nigdy nie mieli przestrzeni na zadbanie o siebie, o emocje i trudności związanych macierzyństwem i rolą mamy, partnerki, kobiety, mężczyzny. 

Wierzę w to, że otwartość na drugą osobę, chęć zrozumienia, szczera rozmowa i uważne słuchanie to fundamenty w pracy z drugim człowiekiem i towarzyszeniu mu na drodze w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. 

W przestrzeni spotkacie mnie: 

  • na konsultacjach dla rodziców dzieci 1-6 
  • na konsultacjach dla osób przygotowujących się do roli rodzica
  • na konsultacjach dotyczących adaptacji do żłobka i przedszkola
  • zaproszę Cię również na spotkanie gdy jesteś mamą która potrzebuje wsparcia w jakimkolwiek obszarze dotyczącym Twojego bycia mamą
  • poprowadzę też chętnie superwizje dla nauczycieli i opiekunów w szkołach, żłobkach i przedszkolach
  • wesprę Cię chętnie drogi pedagogu/pedagożko w drodze dbania o siebie i swoje emocje w wymagającym środowisku, jakim jest praca z dziećmi

Ukończyłam psychologię na UKSW w Warszawie. Przez 5 lat studiów doświadczenie zdobywałam jako niania, a później jako pedagożka w The Village w Wiosce Hygge. Zajmowałam się przeprowadzaniem adaptacji, obserwacją dzieci, prowadzeniem ich dokumentacji, a także wsparciem rodziców na drodze rodzicielstwa i zmian dotyczących pójścia dziecka do żłobka.

Pracuję w podejściu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Prowadzę również konsultacje psychologiczne z dorosłymi i nastolatkami czerpiąc z podejścia Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, Terapii Skoncentrowanej na Emocjach i Porozumienia bez Przemocy. W mojej pracy koncentruje się na tworzeniu zaufania w relacji z dzieckiem i rodzicami, ważne jest również dla mnie uważne skupianie się na pacjencie i towarzyszenie mu w doświadczeniu z jakim się do mnie zgłasza.

 

Szkolenia w których brałam udział:

  • Ukończyłam pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w ośrodku szkoleniowym Integri
  • 8- tygodniowy kurs Mindfulness-Based Stress Reduction pod okiem certyfikowanej nauczycielki MBSR w Polskim Instytucie Mindfulness.
  • Ukończyłam szkolenie Rodzicielstwa Bliskości dla profesjonalistów prowadzonego przez Agnieszkę Stein i Gosię Stańczyk. 

 

Przekonanie które mnie wspiera w mojej drodze zawodowej to:

“Im bardziej dbam o siebie, tym więcej jest mnie dla innych”. 

 

Przyjmuję w:

Przestrzeni na Pradze – w czwartki od 16:00 do 20:00