WERONIKA MELON

Jestem psycholożką i pedagożką

Obecnie pracuję jako psycholog w szkole. Z dziećmi jak i ich rodzicami pracuje od 5 lat. W mojej pracy bazuje na rodzicielstwie bliskości i porozumieniu bez przemocy. Ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznych relacji zarówno z dzieckiem jak i rodzicem. W kontakcie z klientem/pacjentem podążam za jego potrzebami i tym z czym w danym momencie przychodzi. W pracy z dorosłymi kieruje się metodami pracy z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Moje podejście jest oparte na tworzeniu bezpiecznej i empatycznej przestrzeni, w której możesz podzielić się swoimi wyzwaniami i marzeniami. Nie narzucam gotowych rozwiązań ani opinii. Moim celem jest aktywnie słuchać Twojej historii, wyzwań i celów.

W mojej pracy ważne jest dla mnie, aby każdy czuł się zrozumiany i wsłuchany. Moje doświadczenie pedagoga i psychologa pozwoliło mi wypracować podejście, które obejmuje nie tylko pracę nad wyzwaniami, ale także wykorzystanie Twoich mocnych stron i zasobów.

Przez lata zdobywałam doświadczenie przede wszystkim pracując z dziećmi i ich rodzicami. To one nauczyły mnie cierpliwości, otwartości, wielkiej empatii i ciekawości wobec drugiego człowieka. Obecnie rozwijam swoje kompetencje w konsultacjach psychologicznych dla dorosłych, jednak to właśnie praca z dziećmi wykształciła we mnie umiejętność skupiania się na potrzebach i rozwiązaniach.

 

W przestrzeni spotkacie mnie: 

  • podczas konsultacji oraz grupy wsparciowo-rozwojowej dla młodzieży
  • gdy jesteście w kryzysie i potrzebujecie natychmiastowego wsparcia również online 
  • jeśli chcesz popracować nad jakimś tematem który wymaga rozwiązania, ale ciężko samemu je znaleźć
  • na konsultacjach rodzicielskich dotyczących trudności dzieci w szkole
  • podczas konsultacji wspierających dla mam wracających na rynek pracy

 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i pedagogikę w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Obecnie jestem w trakcie szkolenia 2 stopnia w nurcie TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Stale się rozwijam i uczestniczę w kolejnych kursach pogłębiających moją wiedzę od rozwoju dzieci do pracy z dorosłymi. Ukończyłam szkolenie z Rodzicielstwa Bliskości dla profesjonalistów prowadzone przez Agnieszkę Stein i Gosię Stańczyk. Uczestniczyłam również w kursach z zakresu porozumienia bez przemocy i komunikacji granic. 

Od 2018 roku pracowałam prywatnie z dziećmi wspierając ich rozwój. Uczestniczyłam w różnych praktykach min. W szkole, poradni psychologiczno-pedagogicznej, świetlicy środowiskowej, przedszkolu.  Od 2020 pracowałam w przedszkolu a następnie w żłobku jako opiekun wspierając całościowo rozwój dziecka. Od 2023 prowadzę konsultacje psychologiczne wspierających dorosłych na różnych etapach życia.

 

Przekonanie które mnie wspiera w mojej drodze zawodowej to

Wierzę, że prawdziwe zrozumienie drugiego człowieka leży u podstaw efektywnej komunikacji i budowania świadomie relacji.

 

Przyjmuję w:

Przestrzeni na Pradze – w poniedziałki i środy od 16:00 do 21:00