MARTA URSZULAK

“People will forget what you said, people will forget what you did , but people will never forget how you made them feel” Maya Angelou

W swojej pracy jestem wsparciem dla innych, które nie dominuje, a uwzględnia autonomię drugiej osoby. Inspiruję do mówienia i odważania się, fascynuje mnie proces zmiany sposobu myślenia, uczenia i dzielenia się wiedzą, oglądanie wydarzeń z różnych perspektyw. Cechuje mnie umiejętność pracy z metaforą (która pozwala zrozumieć przekaz), autentyczność, spontaniczność, dociekliwość. Działam w dużej uważności na rozmówcę. Adekwatnie wykorzystuję swoją energię w działaniu. To na czym mi zależy to budowanie relacji opartych na szacunku i partnerstwie, dbanie o siebie w zgodzie z innymi. 

Jestem zdania, że wychodzenie poza schemat i odwaga w mówieniu o tym co wymagające są pomocne w konfrontowaniu się z rzeczywistością.

To co sprawia mi przyjemność to działanie poprzez rozwój, który odnajduję m.in. w codziennych rozmowach. 

Potrzeba serca i chęć zmiany części świata doprowadziła mnie do stworzenia i prowadzenia bliskościowego żłobka opartego na wartościach rodzicielstwa bliskości, komunikacji bez przemocy i pedagogice podążającej za dzieckiem. A zdobytym doświadczeniem chętnie dzielę się m.in. z przedsiębiorczymi mamami w otwieraniu własnych punktów opieki nad dziećmi.

Co mnie napędza? Kontakt z drugim człowiekiem. Tak jak słońce napędza wiele procesów tak ja chciałabym wspierać innych w uruchamianiu siebie. Dlatego też jestem absolwentką Szkoły Trenerów Grupy Trop, gdzie moje pasje spotkały się z wiedzą, umiejętnościami i narzędziami. 

Marzy mi się komunikacja międzyludzka językiem osobistym i oparta na faktach. Służy mi uśmiech rozmówcy i energia, która dodaje mocy.

W życiu staram się pamiętać o tym, że szklanka nie musi być pełna aby móc się napić.