WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW

Mając za sobą doświadczenia w pracy z dziećmi, w żłobkach i przedszkolach oferujemy konsultacje psychologiczne dla placówek przedszkolnych i żłobkowych. Nasi specjaliści to założycielki Wiosek w Chmurach, Hygge oraz Lykke, pedagożki mające minimum 5-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a także Mamy i psycholożki z misją wspierania najmłodszych ich rodziców i opiekunów. 

Wiemy jak ważne jest wspieranie dzieci na samym początku ich rozwoju, obserwacja w grupie i pomoc w trudnościach jakie napotykają na drodze rozwoju. Obserwacja dzieci w bezpiecznym dla nich środowisku jest informacją dla nas o ich kompetencjach społecznych i emocjonalnych, rozwoju poznawczym, sposobach regulacji emocji, charakterystycznych zachowaniach dziecka, obszarach, które budzą nasze wątpliwości. Przyglądamy się dzieciom również pod kątem spektrum Autyzmu, ASD, czy ADHD. Do pełni obserwacji niezbędny jest dla nas kontakt z pedagogiem i rodzicem. 

Konsultacje psychologiczne jakie oferujemy są wsparciem dla placówek żłobkowych i przedszkolnych w celu obserwacji i omówienia pojawiających się trudności. Prowadzimy mediacje w zespołach, jak i również z rodzicami (pedagog-pedagog, rodzic-pedagog). Pracujemy w języku bliskości i NVC (Porozumienie bez Przemocy). Jako najwyższą wartość wyznajemy wzajemne okazywanie sobie szacunku. 

Rola pedagoga jest wymagająca fizycznie i emocjonalnie. Chcąc zaopiekować się grupą ważne jest również pamiętanie o swoich potrzebach i granicach, niestety można o nich zapomnieć w natłoku obowiązków. Jako pedagodzy dbacie o codzienny rozwój dzieci, ich bezpieczeństwo, a także wsparcie emocjonalnie i to czyni Was bohaterami. Jednak jak każdy bohater, możecie potrzebować czasem wsparcia, poproszenia o pomoc, podzielenia się swoimi trudnościami i to jest jak najbardziej w porządku. Tworzymy przestrzeń na to byście mogli z tego korzystać. 

 

Pracujemy w następujących obszarach: 

  • obserwacja psychologiczna dzieci pod kątem rozwoju 
  • indywidualne wsparcie dzieci z trudnościami społecznymi, poznawczymi
  • wsparcie kadry pedagogów (w przypadku trudności z dziećmi lub rodzicami)
  • konsultacje dla rodziców w obszarze relacji z dzieckiem
  • mediacje pracownicze (pedagog-pedagog)
  • superwizję dla pedagogów i nauczycieli 
  • wsparcie kadr w procesie adaptacji 
  • warsztaty dla kadr w obszarze NVC, granic i obserwacji dzieci
  • dbanie o własne granice i potrzeby – pedagog

 

Współpraca ma charakter pracy indywidualnej i wyjazdowej. Drogi pedagogu, nauczycielu, możesz zgłosić się osobiście do naszej przestrzeni, możemy również podjąć współpracę z placówką. Jeśli potrzebujecie wsparcia, macie wątpliwości, to zapraszamy do naszej przestrzeni w której omówimy Twoje potrzeby i dalsze kroki.